• SteelMIX Çelik Telli Beton Donatı

    Çelik Tel (Steelmix ) Donatı Beton içerisine takviye donatı olarak katılan ,ince çelik beton telleridir. Değişik çap ve boylarda pazara sunulur. Uçları kancalı beton çelik telleri beton içine katıldığında karıştırılarak homojen bir dağılım elde edilir. Beton Altı Trapez Sacı kullanılan yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.
    Çelik Hasır nakliyesi olmaz.

    0216 3402538-39 SteelMIX
    0507 7028478
  • Trapez sac fiyat listesi

SteelMIX Çelik Tel Takviyeli Donatı
6 / 0,90 cm iki ucu kancalı

SteelMIX : Çelik Tel Takviyeli Beton Donatısı İçin Çelik Teller Beton Takviyesinde Kullanılan TS10513 standardına uygun ,sonu kancalı,iki ucu kıvrılmış ,birbirlerine özel tutkalla birleştirilmiş, Sınıf C,Tip A, soğuk çekilmiş teller SteelMIX Çelik Tel Beton içerisine takviye donatı olarak katılan ,ince çelik tellerdir. Değişik çap ve boylarda pazara sunulur. Uçları kancalı çelik teller beton içine katıldığında karıştırılarak homojen bir dağılım elde edilir. Beton Altı Trapez üstü kompozit yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.Çelik Hasır nakliyesi olmaz.
SteelMIX Çelik teller , yeteri kadar dayanıma sahip,çelik tel-matris bağı yeterli ve uygun miktarda kullanılırsa çatlak genişliğini küçük düzeyde tutar ve betonun tepe yükü sonrası büyük şekil değiştirme yaparak yük taşımasını sağlar.Böylece yüksek sünekliğe sahip betonlar elde etmek mümkün olur.
SteelMIX Aşağıdaki Beton Donatı uygulamalarında kullanılır: A- Saha betonu,şap betonu, zemin, şap ve temel betonlarında B- püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi) C- prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi) 
SteelMIX
Çelik Tel Donatı Nasıl kullanılır? 25 kglık paketlerde satılan çelik teller , mikserlerin içine beton harcı içerisine karılma sırasında katılır. Çelik teller harcın içerisine homojen bir şekilde dağılır ve başka herhangi bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan kullanılabilen bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez. SteelMIX Beton Çelik Teli Dozajı ? Uygulamanın tipine ve betondan istenen özelliklere göre, kullanılacak dozaj ve elde edilecek beton kalınlığı belirlenmelidir.
SteelMIX
Beton Çelik Tellerin Avantajları: SteelMIX tel çekme dayanımı 1100MPa olup çelik hasırda kullanılan tellerin iki katıdır. Ucları kanca şeklinde olup betonda en iyi ankrajı sağlar.Betonun enerji yutma kapasitesini arttırır.Dolayısı ile betonun ömrü uzar .Sıcaklık değişimine ve farklı sertleşme sürecine bağlı çatlaklar yok olur.SteelMIX çelik teller çatlak üzerinde körü görevi görerek çatlağın ilerlemesini önler. Hasır çelik nakliyesi ve uygulama zamanından tasarruf edilir. Örneğin, 10 günde yapılabilen tipik bir zemin beton işi 7 günde bitirilir. Özellikle tünel veya beton panel ve boru üretimlerinde bu süre çok daha kısalmaktadır. Çelik hasır nakliyesi,serilmesi ve taşımaları olmaz . Betoniyerlerde doğruca serilir. SteelMIX Çelik Teller betonda daha homojen bir donatı dağılımı sağlar. Çelik telli betonun esneme özelliğinin artmasıdır. Betonun enerji tutma kapasitesi artar . Donatı bütün betona dağıldığı için çatlak kontrolü mükemmel olarak sağlanmaktadır. Dinamik ve ani yüklemelere karşı çelik telli beton daha yüksek direnç gösterir. Özellikle zımbalama etkisine karşı direnci kanıtlanmıştır. Klasik uygulamalardaki derz açıklığından daha fazla derz açıklığı sağlanır. Ekonomik olarak: Betonun dayanıklılığı artar. Çelik telli beton ile, döşeme kalınlığı azaltılır. Çelik teller ile inşaat süresi kısaltılır. Toplam maliyette %10 - % 15 kadar düşüş elde edilir. Çelik Hasır nakliyesi olmaz !Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Trapez sac fabrikası
teknik-kitap
Group Enerji Teknik Değerler Kitapçığı yayınlanmıştır,sac ağırlıklarından
çelik hasır ağırlıklarına kadar her türlü demir çelik teknik değerleri bu kitapçıktadır.
Temin etmek için adres ve iletişim bilgilerinizi email ile info@groupenerji.com adresine yollayınız.
Kargo ücreti size aittir.